Preloader

LIFTAI

Liftų prototipai buvo naudojami dar Senovės Romos ir Egipto laikais, pasitelkiant žmonių, vandens ar garo mašinų jėgą. Persilaužimas liftų industrijoje įvyko 1853 m., kai Elisha Grave Otis išsprendė lynų trūkimo problemą. Jis įdiegė lynų trūkimo saugos įtaisą - saugos stabdį (šiuolaikinis atitikmuo - gaudytojai). Lynų trūkimo atveju, šis saugos elementas sustabdo kabiną, kad ji nekristų. 1854 m. įrenginys buvo pristatytas visuomenei, demonstracijos metu liftui buvo specialiai nukirsti lynai, saugos įtaisas suveikė ir lifto kabina buvo sustabdyta.

 

Pirmasis pasaulyje keleivinis liftas buvo įrengtas 1857 m. Niujorke, penkių žvaigždučių viešbutyje. Jis buvo varomas garo mašinos pagalba, maksimali keliamoji galia - 450 kg, o maksimalus greitis - 12 m/min. Hidraulinis liftas pasauliui pristatytas 1867 m. Paryžiuje. Jo maksimalus greitis - 150 m/min. Plačiau šie liftai paplito 1878 m. po Europą ir Jungtines Amerikos Valstijas. Pirmasis pasaulyje elektrinis liftas pademonstruotas 1880 m., Manheime.

 

Lietuvoje pirmasis liftas buvo įrengtas Kaune, 1926 m. Vienas pirmųjų greitaeigių liftų Lietuvoje buvo sumontuotas 1979 m. Vilniaus televizijos bokšte.

 

Pagal paskirtį liftai skirstomi:

Pagal pavaros konstrukciją:

 

Populiariausi liftai pasaulyje yra elektriniai, jų kabina yra keliame specialiais diržais arba lynais, kabina juda šachtos viduje specialiomis kreipiamosiomis.

 

Norite įsirengti naują liftą arba reikia atnaujinti senąjį? Parašykite mums info@baltijosliftai.lt arba paskambinkite numeriu (8 5) 219 5119 ir mes pasiūlysime Jums geriausiai tinkantį modernizavimo variantą. Daugiau informacijos apie mūsų siūlomus įrenginius bei modernizavimo variantus, galite rasti, paspaudę ant žemiau pateiktų nuorodų: